Heksagram jest najczęściej kojarzony z Izraelem z racji faktu, że symbol ten pojawia się zarówno na godle, jak i na fladze tego państwa. Ponadto heksagram jest również uważany za symbol magiczny.

Co oznacza ten amulet?

Amulet heksagram thelemy jest bardzo często stosowany w magii, gdzie stanowi jeden z silniejszych znaków magicznych. Oprócz faktu, iż pełni on rolę uniwersalnego znaku magicznego, bardzo często używany jest także jako pieczęć, którą pieczętuje się wykonane rytuały. Heksagram używany jest także jako wzmacniacz efektów magicznych oraz często stosowany przy produkcji talizmanów i amuletów.

Jego dwa trójkąty równoboczne skierowane do siebie wierzchołkami oznaczają przeciwstawne żywioły, które niczym jing-jang uzupełniają się nawzajem.

Kilka słów o historii 

Bardzo często symbol ten wiąże się z religią judaistyczną, jednak w XII wieku w literaturze judaistycznej nie ma wzmianki na temat tego symbolu. Naukowcy uważają również, że heksagram przybył z Dalekiego Wschodu, gdzie można go było spotkać w hinduizmie oraz tantryzmie. Znany był wówczas jako Wielka Yantra i stanowił połączenie pierwiastka kobiecego i męskiego. Następnie symbol ten zaczerpnęli Żydzi z pełną świadomością jego seksualnej wymowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *