Na początku należy wyjaśnić czym właściwie zajmuje się numerologia. Jej podstawowym założeniem jest interpretacja cyfr oraz symboli. Możliwa jest także analiza liter, poprzez przyporządkowanie do nich cyfr. Wszystko to według dawnych wierzeń wpływa na życie człowieka oraz wybranie przez niego najwłaściwszej dla siebie drogi. Numerologia przypisuje poszczególnym cyfrom odpowiednie znaczenie i na tej podstawie określa indywidualne cechy charakteru. Tak samo jak inne dziedziny analizy niekonwencjonalnej budzi skrajne emocje i ma tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników.

Świat zaklęty w liczbach

Podstawą wiedzy z zakresu numerologii jest analiza znaczenia liczb. Każda z nich ma dokładnie przyporządkowaną symbolikę określającą cechy charakteru oraz właściwą dla człowieka drogę. Ważne jest także przyporządkowanie literom określonych wartości liczbowych. Dzięki temu można do Liczb przyporządkować wiele elementów z każdej dziedziny życia i na ich podstawie dokonać właściwego wyboru.

Wierzyć, czy nie wierzyć?

Tak samo jak w przypadku innych dziedzin numerologia jest jedynie sugestią i wskazówką. Nie należy określać jej wskazówek, jako jedynych słusznych wytycznych przy wyborem własnej drogi życia. Jej celem jest pomoc i ewentualne rozwianie wątpliwości. Nie oznacza, że coś jest przesądzone z góry i jest to jedyny właściwy kierunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *